جاهای دیدنی والنسیا؛ پیر افسانه‌ای اسپانیا

والنسیا این شهر ساحلی معروف به تبسم اسپانیا که سومین شهربزرگ اسپانیا میباشد شهری دلگشا و با صفا با مردم خوشگذران و غریب نواز خود، استحقاق آن را دارد که تبسم اسپانیا خوانده شود. والنسیا خصوصیاتی دارد که سایر شهرهای اسپانیا ندارد زیرا که این شهر بندری، در عین حال که فضای آرامی دارد و از جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیری بهره می‌برد ، دارای فضایی پرجنب‌و‌جوش و پر‌انرژی است و حال و گذشته را به هم پیوند میزند .

کاخ پلازا دل مارکادو

از جاذبه های بسیار زیبای والنسیا میتوان به کاخ پلازا دل مارکادو که از قدیمی ترین کاخ های والنسیا میباشد که متشکل از سه ساختمان مجزاست که هر کدام مورد استفاده خاصی دارند و با زیبایی خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند . ساختمان های این کاخ شامل ساختمان لونجا د لا سدا (تجارت ابریشم)، (سانتوس خوآنس) کلیسای سلطنتی گوتیک و (مرکادو سنترال) بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی بسیار تازه در سراسر اروپا هستند.

قلعه سرانوس

از دیگر بناهای تاریخی وزیبای شهر والنسیا میتوان به قلعه اسرار آمیز سرانوس اشاره کرد که این قلعه، بزرگ ترین دروازه شهری در سراسر قاره اروپاست که به سبک گوتیک طراحی شده که در گذشته برای جلوگیری از حملات دشمنان و برای برگزاری جشن های سلطنتی استفاده میشده که امروزه از این قلعه به عنوان موزه تجهیزات دریایی استفاده می شود و برای لذت بردن از طبیعت و نمای زیبای شهر میتوانید از بالای این برج ها، بخشی از شهر والنسیا و همچنین رودخانه توریا را ببینید .

پارک گالیور

بلااستثنا همه ما کارتون گالیور را در کودکی خود دیده ایم و حال اگر یک پارک با شخصیت های این فیلم دوران کودکی ما ، وجود داشته باشد خالی از لطف نیست که در صورت رفتن به والنسیا ،حتما به این پارک شگفت انگیز برای رفتن به خاطرات کودکیمان سری بزنیم .

کلیسای جامع والنسیا

کلیسای جامع والنسیا این بنای مجلل و شش‌ضلعی، از دیدنی ترین و قدیمی ترین و بزرگ‌ترین کلیسای موجود در شهر و متعلق به قرن سیزدهم است که تکمیل این بنای تاریخی دو قرن به طول انجامیده‌است.در این بنا از معماری های گوناگون برای داخل و خارج ساختمان و برای تزیین داخل ساختمان از تابلوهای تاریخی وبسیار زیبایی استفاده شده است که همواره گردشگران زیادی را بسوی خود جذب میکند .

موزه هنرهای زیبای سان پیو پنجم

این موزه بسیار زیبا که برای معماری و آثار هنرهای تجسمی زیبایش در جهان شهرت دارد از دیگر جاذبه های گردشگری والنسیا میباشد که یکی از بهترین موزه های هنرهای زیبا در کشور اسپانیاست و این موزه در نزدیکی باغ های سلطنتی والنسیا واقع شده است که انواع مجسمه های بسیار زیبا و مشهور برای هنرمندان بزرگ و تابلوهای نقاشی و در کل در این موزه علاوه بر آثار هنری بسیاری قدیمی، آثار هنرمندان معاصر نیز نگهداری میشود که در کنار این آثار ، معماری و زیبایی خود ساختمان نیز قابل ستایش است .

برج ناقوس ال میگولِت

این برج هشت ضلعی که در هر ضلع آن پنجره ای وجود دارد و در4 طبقه بسیار زیبا ساخته شده است ، از جمله دیدنی های شهر والنسیا به شمار می رود که همچون کلیسای جامع والنسیا، به سبک گوتیک معماری شده است که از بالای برج ناقوس می توان نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را دید و لذت برد.

شهرعلم و هنر

از دیگر جاذبه های گردشگری شهر والنسیا میتوان به مجتمع فرهنگی و هنری با معماری خاص و ویژه به نام شهر علم وهنر اشاره کرد که این مکان تفریحی در انتهای رود خانه توریا قراردارد و شامل چندین قسمت دیدنی وساختمان های متفاوت میشود که از جمله آنها می توان به سینمای آی‌مکس با ویژگی های تصویری و صوتی فوق العاده، سالن های نمایش، تئاتر، اپرا و موسیقی ،آکواریوم اقیانوس‌شناسی ، آسمان‌نما که ساختمان آن شبیه یک چشم طراحی شده و باز و بسته می‌شود ، اشاره کرد .

باغ‌های توریا

از بزرگترین باغ های شهر والنسیا باغ های توریا میباشد که زمانی که مسیر رودخانه‌ی سیل‌خیز توریا به اطراف شهر منتقل شد، بستر رودخانه‌ی قبلی به باغ های زیبایی تبدیل شد که امروزه شامل یک مسیر برای دوچرخه‌سواری در سراسر شهر ، زمین‌های ورزشی، صفحه‌های شطرنج بزرگ، زمین‌های اسکیت و آب‌نماهای متععدی هستند علاوه بر آن ، این باغ‌ها به عنوان مسیر منحصر‌به‌فرد همراه با زیبایی های طبیعی نیز برای رفتن به "شهر علوم و هنر"، برج‌های Serranos و باغ‌وحش Bioparc میباشد .

جاذبه‌های دیدنی بارسلونا
مرکز ایالت کاتالونیای اسپانیا شهر بارسلون پر جمعیت‌ترین شهر اسپانیا می‌باشد که در ساحل شمال شرقی مدیترانه‌ای اسپانیا قرار دارد. در 2000 سال قبل شهر بارسلون به عنوان شهری رومی بارسینو نام داشت.
جستجوی گلچین گشت
جاذبه‌های گردشگری مادرید
بزرگترین و زیباترین شهر اسپانیا شهر مادرید سومین شهر اتحادیه اروپاست.مادرید به دلیل قرار گرفتن در میانه اسپانیا از نظر جغرافیایی به عنوان پایتخت اسپانیا برگزیده شده است. شهر مادرید و حومه آن حدود شش میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت دارد. شهر مادرید زیباترین و دیدنی ترین شهر اسپانیاست.
جستجوی گلچین گشت
سفر به جزایر قناری؛ از بهترین جاهای دیدنی جهان
جزایر قناری بهشت کوچک دنیای جذاب و شگفت‌انگیز جاذبه‌های طبیعی و سرزمین همیشه‌ بهار که اسمش هم آدم را یاد طوطی می‌اندازد، دو جزیره مهم دارند: تنه ریف که مرکز آن سانتا کروز است و گرن کاناری که مرکزش لاس پالماساست. تنه ریف مشهورترین دیدنی‌های جزایر قناری را در خودش جا داده همانند: کوه تیده ، جنگل‌های انبوه حاره‌ای ، سواحل ماسه‌ای سفید و موزه‌ها و کلیساهای تاریخی. گرن کاناری سومین جزیره بزرگ قناری است که طبیعتش تنوع باورنکردنی دارد. شمالش جنگل‌های سبز، مرکزش کوه‌های بلند و جنوبش صحرا است .
جستجوی گلچین گشت

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای