ویزای اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای زیبا و پرجاذبه اروپا است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. این کشور دارای تاریخ و فرهنگ غنی، آب و هوای مطلوب، طبیعت خیره‌کننده، غذاهای خوشمزه و مردمان مهربان و صمیمی است.ویزای اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای زیبا و پرجاذبه اروپا است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. این کشور دارای تاریخ و فرهنگ غنی، آب و هوای مطلوب، طبیعت خیره‌کننده، غذاهای خوشمزه و مردمان مهربان و صمیمی است. اگر شما هم علاقه‌مند به اخذ ویزای اسپانیا هستید، باید ابتدا ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کنید. در این مقاله به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید این ویزا را بگیرید و چه مدارکی برای آن نیاز دارید.

برخی از انواع ویزای شینگن اسپانیا عبارتند از:

 • ویزای توریستی:

برای سفرهای کوتاه‌مدت با هدف گردشگری، بازدید از خانواده و دوستان، یا شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی

 • ویزای تجاری:

برای سفرهای کوتاه‌مدت با هدف انجام مذاکرات تجاری، قراردادها، نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها، و غیره

 • ویزای تحصیلی:

برای سفرهای بلندمدت با هدف تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس، یا مراکز آموزشی اسپانیا

 • ویزای کاری:

برای سفرهای بلندمدت با هدف انجام فعالیت‌های حرفه‌ای، کارآموزی، یا خدمات اجتماعی در اسپانیا

 • ویزای سرمایه‌گذاری:

برای سفرهای بلندمدت با هدف سرمایه‌گذاری در املاک، اوراق بهادار، واحدهای کسب‌وکار، یا ایجاد اشتغال در اسپانیا
انواع ویزای شینگن اسپانیا
برای اخذ ویزای اسپانیا، باید چه مدارکی را ارائه دهیم؟

 • فرم درخواست ویزا:

این فرم را می‌توانید از وب‌سایت رسمی سفارت اسپانیا در ایران1 دانلود کنید و به زبان انگلیسی یا اسپانیایی پر کنید و امضا کنید.

 • دو قطعه عکس رنگی:

این عکس‌ها باید با پشت زمینه سفید، اندازه ۳۵×۴۵ میلی‌متر، و با حالت روبرو باشند. عکس‌ها باید اخیر (حداکثر ۶ ماه قبل) و مطابق با استانداردهای شنگن باشند.

 • گذرنامه معتبر:

گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه از تاریخ پایان سفر شما اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. همچنین باید کپی تمام صفحات گذرنامه خود را نیز ارائه کنید.

 • برنامه سفر:

شما باید برنامه سفر خود را به صورت روزانه و با جزئیات ارائه کنید. این برنامه باید شامل تاریخ ورود و خروج شما از اسپانیا و سایر کشورهای شینگن، محل اقامت شما، هدف سفر شما، و فعالیت‌هایی که قصد دارید انجام دهید باشد.

 • بیمه مسافرتی:

شما باید یک بیمه مسافرتی با پوشش کافی (حداقل ۳۰ هزار یورو) برای تمام مدت اقامت خود در فضای شینگن داشته باشید. این بیمه باید شامل پوشش هزینه‌های درمانی، بستری، اورژانس و رپاتریاسیون باشد.

 • اثبات محل اقامت:

شما باید اثبات کنید که در طول سفر خود به اسپانیا محل مناسبی برای اقامت دارید. این می‌تواند با ارائه رزرو هتل، خانه، آپارتمان، یا مهمان‌پذیری از طرف یک شخص حقیقی یا حقوقی در اسپانیا باشد. اگر قصد دارید در خانه یک دوست یا خانواده اقامت کنید، باید یک دعوت‌نامه از آن‌ها داشته باشید که شامل اطلاعات شخصی، آدرس، و رابطه شما با آن‌ها باشد. همچنین باید کپی گذرنامه یا کارت اقامت آن‌ها را نیز ارائه کنید.

 • اثبات تمکن مالی:

شما باید اثبات کنید که می‌توانید هزینه‌های سفر و اقامت خود را در اسپانیا بپردازید. این می‌تواند با ارائه گواهی بانکی، حساب جاری، کارت اعتباری، گواهی حقوق، گواهی مالیاتی، یا هر مدرک دیگری که نشان‌دهنده منبع درآمد شما باشد. مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی بستگی به مدت و هزینه سفر شما دارد، اما به طور کلی حداقل ۶۴ یورو برای هر روز اقامت شما در نظر گرفته می‌شود.

 • اثبات بلیط رفت و برگشت:

شما باید اثبات کنید که قصد دارید پس از پایان سفر خود به اسپانیا به کشور خود بازگردید. این می‌تواند با ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما، قطار، اتوبوس، یا هر وسیله نقلیه دیگری که قصد استفاده از آن را دارید باشد. بلیط شما باید مطابق با تاریخ ورود و خروج شما از فضای شینگن باشد.Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای