عوارض خروج از کشور در سال 1403

عوارض خروج از کشور مبلغی است که افراد هنگم خروج از کشور پرداخت می‌کنند. که این مبلغ توسط دولت برای سفرهای هوایی، زمینی و دریایی محاسبه می‌شود. و هزینه آن بسته به تعداد دفعات خروج از کشور متغیر است.


عوارض خروج از کشور چیست؟
عوارض خروج از کشور مبلغی است که افراد هنگم خروج از کشور پرداخت می‌کنند. که این مبلغ توسط دولت برای سفرهای هوایی، زمینی و دریایی محاسبه می‌شود. و هزینه آن بسته به تعداد دفعات خروج از کشور متغیر است. این مبلغ هر ساله ممکن است تغییر کند و بسته به شرایط اقتصادی مانند تورم، ممکن است افزایش یابد. بخش کوچکی از مبلغ عوارض خروج از کشور به سازمان گردشگری پرداخت می‌شود و بخش دیگری هم برای بازسازی و به‌سازی روستاهای مرزی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
عوارض خروج از کشور کودکان
در قانون قدیم، افراد زیر هفت سال از پرداخت عوارض معاف بودند، اما این معافیت در قانون جدید لغو شده است. و بر اساس قانون جدید سال 1403، کودکان نیز موظف به پرداخت عوارض خروج از کشور هستند و هزینه عوارض خروج برای کودکان تفاوتی با هزینه بزرگسالان ندارد.


معافیت، پرداخت عوارض خروج از کشور شمال چه کسانی می‌شود؟
برخی از افراد ممکن است از پرداخت عوارض خروج معاف باشند یا تخفیفاتی دریافت کنند. در قانون عوارض خروج از کشور برای سال ۱۴۰۳، هفت وضعیت وجود دارد که اگر شخصی مشمول یکی از آن‌ها شود، از پرداخت هزینه‌ عوارض خروج از کشور معاف می‌شود. این هفت وضعیت عبارت‌اند از:
 1. ایرانیان مقیم خارج از کشور که گذرنامه شغلی از وزارت کار دارند.
 2. افرادی که پاسپورت سیاسی دارند.
 3. زائران اربعین حسینی که خواهان سفر زمینی به عراق هستند (در بازه زمانی خاص).
 4. جانبازانی که برای معالجه به خارج از کشور می‌روند.
 5. بیمارانی که با دریافت مجوز شورای پزشکی برای معالجه به کشور خارجی می‌روند.
 6. اشخاصی که به‌واسطه شغلشان موظف هستند تا زیاد از مرز کشور خارج شوند؛ مانند خدمه پرواز و دریابانان.
 7. دانشجویانی که در کشورهای خارجی (تحت شرایط خاص) شاغل هستند.روش‌های پرداخت عوارض خروج از کشور
دقت داشته باشید که عوارض خروج از کشور را باید حداکثر نیم ساعت قبل از سفر پرداخت کنید.
 1. پرداخت عوارض خروج از کشور، از طریق شعب بانک ملی ایران پرداخت آنلاین از طریق وبسایت بانک ملی:
 • به بخش خدمات الکترونیکی/ پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور بروید. اطلاعات خود شامل کد ملی و شماره تلفن همراه را وارد کنید و با استفاده از کارت‌های عضو شتاب، نسبت به پرداخت عوارض خروج اقدام کنید.
 1. پرداخت عوارض خروج از کشور از طریق سامانه پرداخت الکترونیک سداد:
 • یکی از آسان‌ترین روش‌های پرداخت عوارض خروج از کشور، از طریق سامانه‌های الکترونیکی سداد پرداخت کنید. همچنین امکان پرداخت حضوری از طریق دستگاه‌های نصب شده در فرودگاه‌ها نیز وجود دارد.
 1. پرداخت عوارض خروج از کشور با اپلیکیشن ها:
 • شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن‌های بله و ایوا، هزینه‌های عوارض خروج را به‌راحتی و با گوشی خود پرداخت کنید.
مدارک لازم برای گرفتن ویزای سوئیس
سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که با کشورهای آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه همسایه است. مردرم سوئیس به چهار زبان رسمی آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانی صحبت می‌کنند.
جستجوی گلچین گشت
گردشگری غذا
برخی در حین سفر غذا می‌خورند، دیگران برای خوردن سفر می‌کنند. در دنیایی که فرهنگ‌ها با هم برخورد می‌کنند و طعم‌ها می‌رقصند، گردشگری غذا سفری بی‌نظیر با ماجراجویی و لذت را به همراه دارد که ذائقه شما را سیر و روحتان را غنی می‌کند.
جستجوی گلچین گشت

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای