اسپانیا(Spain)

این کشور پادشاهی مستقل جزو اعضای اتحادیه اروپا می باشد، که در شبه جزیره ایبری که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. اسپانیا از شرق و جنوب به دریای مدیترانه و جبل الطارق و از شمال و شمال شرق با کشور فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتقال و اقیانوس اطلس دارای مرز مشترک میباشد.

اسپانیا

این کشور پادشاهی مستقل جزو اعضای اتحادیه اروپا می باشد، که در شبه جزیره ایبری که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. اسپانیا از شرق و جنوب به دریای مدیترانه و جبل الطارق و از شمال و شمال شرق با کشور فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتقال و اقیانوس اطلس دارای مرز مشترک میباشد. اسپانیا با کشور پرتقال طولانیترین مرز که بطول 1214 کیلومتر می باشد را دارا می باشد. اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین در اروپاست که مساحت آن حدودا 500هزار کیلومتر مربع می باشد.

اولین بار حدود سه هزار سال پیش قدم در شبه جزیره ایبریا گذاشته شده که 200 سال پیش از میلاد تحت فرماندهی حکومت رم بوده که هیسپانیا نامگذاری شده.

فرانسه کوچکتر از اسپانیا و ایالت کالیفرنیا بزرگتر می باشد. قله آتشفشانی تید که در نزدیکی تنریف و در جزایر قناری واقع شده بلندترین نقطه اسپانیاست.

اسپانیا از نظر جغرافیایی شامل سه اقلیم است:

1. اقلیم مدیترانه ای و با دارای تابستانهای گرم وخشک

2. اقلیم نیمه خشکدر جنوب شرقی اسپانیا

3. اقلیم اقیانوسی در شمال این کشور

زبان

اسپانیایی یا اسپیانولی زبان رسمی این کشور می باشد اما این این کشور دارای زبانهای دیگری از جمله:

1. زبان باسکی در باسک و ناوارا که زبان کاتالان در سرزمین کاتالونیا و زبان والنسیا در سرزمین والنسیاست که کاتالایی گوشی متفاوت از والنسایی است.

2. زبان گالیسی در گالیسیا

3. زبان ریفیان در شهر ملیله

4. لهجه محلی از زبان اکسیتان در کاتالونیا

گردشگری

صنعت گردشگری اسپانیادر طول چند دهه پیشرفت زیادی کرده که این کشور را به دومین صنعت گردشگری تبدیل کرده است. در رده بندی هتلها و استراحتگاه های این کشور، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی سطح بالا و گرانتر می باشند.

شهرهای مهم اسپانیا.. مادرید

مادرید بزرگترین شهر اسپانیاست که پایتخت این کشور نیز می باشد. مادرید در فلات اسپانیا و در مرکز این کشور قرار دارد که بعد از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اروپا محسوب می شود. شهر مادرید بخاطر موقعیت سرزمینی شهر اصلی شبه جزیره ایبری بحساب می آید. این شهر سومین شبکه متروی وسیع در اروپاست با این حال بیشتر مناطق آن توانسته اند بافت اصلی خود را حفظ کنند. از جاذبه های گردشگری مادرید میتوان به

پالاسیو رئال یا کاخ سلطنتی

پارک رتیرو

موزه باستان شناسی

موزه دل پرادو

موزه ملی مرکز هنری رئینا سوفیا

موزه تایسن-بورنمیسا

شهردار کنونی مادرید آلبرتو رویز گالاردون از حرب مردمی

اشاره کرد.

بارسلون

این شهر پرجمعیت ترین شهر اسپانیاست که پایتخت کاتالونیاست و اصلیترین بندر این کشور می باشد.بزرگترین شهر کنار دریای مدیترانه و ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپاست. بارسلون دارای یک شبکه ریلی گسترده است که اسپانیا را به فرانسه و بعد پرتقال متصل میکند.

این شهر سالانه بیش از 5 میلیون گردشگر بخود جذب میکند و چهارمین شهر ثروتمند اتحادیه اروپاست. این شهر بناهای معماری مشهوری از معماران بنامی مانند آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه ای جزو میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است. بارسلون بعنوان مرکز کاتالونیا و مقر اصلی دولت کاتالونیا می باشد.

والنسیا

این شهر سومین شهر بزرگ اسپانیا میباشد و جزو بزرگترین مراکز تاریخی اسپانیا بشمار می آید. از آثار مشهور والنسیا میتوان کلیسای جامع اسپانیا، برج های سرانو، لونخا دلا سدا(که جزو یونسکو می باشد) و شهر هنرها و علوم را نام برد.

سبیا

سبیا با نام های سویل و سویا شناخته می شود. مناطق اسلامی و عرب زبان سبیا را اشبیلیه می نامیده اند. یکی از جاذبه های گردشگری آن کلیسای جامع سبیاست.

ساراگوسا

این شهر در زبانهای مختلف با لهجه های متفاوت بنامهای گوناگون نامیده می شود. اعراب و منابع اسلامی سرقسطه می نامند و در پارسی آن را ساراگوسا ونه زاراگوزا می نامند.

مالاگا

این شهر ششمین شهر پر جمعیت اسپانیابحساب می آید که از سمت غرب به دریای مدیترانه و تنگه جبل الطارق متصل شده است. اعراب و منابع اسلامی مالاگا را ملاقه و مالقه می نامند.

مورسیا

عبدالرحمن داخل کاشف موسیاست که اعراب و منابع اسلامی آن را مورسیه می نامند.

پالما د مایورکا

جزیره های بالئارس در کشور اسپانیا جزو مهمترین بنادر مایورکا می باشد.

لاسپالماس و لاکورنیا

این شهرها در بخش مرکزی کشور اسپانیا قرار دارند.

bakhshi
1398/6/12
pic086796410001
bakhshi
1398/6/12

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای