حضور ایران در نمایشگاه‌های خارجی قطعی شد

به گزارش خبرنگار گردشگری گلچین، به نقل از خبرگزاری‌های رسمی کشور، هفته گذشته دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری در راستای اصلاح بازارهای هدف گردشگری بدون اشاره به جزئیات آن خبر داد. در پی خبری که از این دفتر منتشر شد است، فهرستی از نمایشگاه‌هایی که قرار است امسال در آن‌ها حضور داشته باشند را نیز اعلام نمودند و چین از جمله کشورهایی است که از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به گزارش خبرنگار گردشگری گلچین، به نقل از خبرگزاری‌های رسمی کشور، هفته گذشته دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری در راستای اصلاح بازارهای هدف گردشگری بدون اشاره به جزئیات آن خبر داد. در پی خبری که از این دفتر منتشر شد است، فهرستی از نمایشگاه‌هایی که قرار است امسال در آن‌ها حضور داشته باشند را نیز اعلام نمودند و چین از جمله کشورهایی است که از اهمیت بیشتری برخوردار است. بازارهای سنتی نیز که بیشتر به حوزه اروپا مربوط می‌شوند، نیز همچنان در اولویت هستند و جایگاه خودشان در این فهرست دارند. کشوری که در لیست منتشر شده نامش به چشم می‌خورد و توجه همه را به خود جذب کرد عراق است. چند سالی است که کشور عراق جزء بازار هدف بسیاری از آژانس‌های گردشگری قرار گرفته است.

مطابق با آنچه که گفته شد، حضور ایران در نمایشگاه‌های خارجی قطعی شده است و حدودا در ۲۰ نمایشگاه خارجی قرار است که کشور ایران حضور داشته باشد و در راستای توسعه‌ی صنعت گردشگری خود اقدامات لازم را انجام دهد. همانطور که گفتیم چین یکی از مهمترین کشورها به منظور حضور ایران در نمایشگاه‌های خارجی محسوب می‌شود و بعد از آن کشور عراق است. در این میان چیزی که بیش از بیش به چشم می‌خورد؛ غایب بودن دولت انگلستان است در حالی که انگلیس به بازار جهانی سفر شهرت دیرینه دارد! از طرفی دولت ایران نزدیک به یک دهه است در آن حضور رسمی ندارد اما به دلیل جایگاه پر اهمیت این نمایشگاه، آژانس‌های گردشگری به صورت خصوصی در آن شرکت می‌کنند.

خبرنگار گردشگری گلچین به نقل از محمد ابراهیم لاریجانی مدیر کل دفتر تبلیغات و بازاریابی افزود: کشورهایی مانند آذربایجان، چین، دبی، عراق، کره جنوبی، پاکستان، روسیه، ژاپن، فرانسه، عمان، هند، اسپانیا، ترکیه، ایتالیا، برلین و روسیه، نمایشگاه‌های هستند که جمهوری اسلامی ایران در حوزه گردشگری در آن‌ها حضور خواهد داشت.

لاریجانی در ادامه این مطلب گفت: اولین جلسه‌ی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه‌های خارج از کشور با حضور روسا و نمایندگان تشکل‌های گردشگری از جمله انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران، جامعه تخصصی تورگردانان، انجمن راهنمایان ایران، انجمن بوم گردی‌های ایران، جامعه هتلداران ایران و شرکت‌هایی که تابع سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هستند نیز با هدف تصویب فهرست نمایشگاه‌های خارجی و چگونگی روند برگزاری نمایشگاه ها برگزار شد.

در ادامه این موضوع لاریجانی اضافه کرد: سال گذشته پس از استعلام از تشکل‌های مختلف گردشگری برای تنظیم فهرست نمایشگاه‌‌های خارجی و تطبیق آن با فهرست کشورهای اولویت‌دار بازار هدف، ۲۰ نمایشگاه در دستور کار قرار گرفت.

بنابر گفته‌ی مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری در این نشست و در راستانی چگونگی برگزاری نمایشگاه‌های خارجی مواردی نیز بررسی شد، از جمله نقش استان‌ها، جوامع و تشکل‌ها، حضور فرهنگ، آداب و موسیقی ایران، ضرورت توجه به نمایشگاه‌‌ها و همچنین برنامه‌‌ریزی برای بهره‌‌برداری از ظرفیت رسانه‌های داخلی و خارجی بود که برای تمامی این موارد برنامه‌های خاصی ترتیب داده شد.

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای