Lufthansa

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا که حامل پرچم آلمان است ، بزرگترین ایرلاین آلمان میباشد که با ادغام زیر مجموعه هایش به بزرگترین خط هوایی اروپا (براساس تعداد مسافران و حجم بار) تبدیل شده است .

تاریخچه

این شرکت در سال ۱۹۲۶ با نام Deutsche Luft Hansa A.G تاسیس شد و از سال ۱۹۳۶ تا به امروز با نام فعلی به فعالیت خود ادامه داد.

ورود هواپیمای بزرگ بوئینگ ۷۰۷ و پروازهای مستمر آن بین فرانکفورت و نیویورک از مهم‌ترین تحولات رخ داده در این شرکت در آغاز دهه ۶۰ بود. به تدریج با افزایش ناوگان و خرید جت‌های مسافربری بزرگ‌تر مسیرهای بیشتر و پروازهای طولانی‌تر به برنامه‌ی پروازی لوفت‌هانزا اضافه شدند. اواخر دهه‌ هشتاد با خرید ۱۵ فروند ایرباس A320s و ۷ فروند ایرباس A300 و ۱۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ برای این شرکت به پایان رسید.

جمله اتحادیه‌ بین‌المللی «اتحاد ستاره» در ۱۹۹۷ به عنوان بزرگترین اتحادیه ایرلاین‌های جهان توسط لوفت‌هانزا و چهار ایرلاین دیگر پایه‌گذاری شد. نام لوفت‌هانزا از دو کلمه Luft به معنی هوا و Hansa به معنی انجمن تشکیل شده است که اولی لغتی آلمانی و دومی لاتین است.

کلاس پروازی

شرکت هواپیمایی لوفتانزا دارای 4 کلاس پروازی اکونومی ، پرمیوم اکونومی ، بیزینس کلاس و فرست کلاس میباشد که با توجه به کلاس انتخابی به ارائه خدمات میپردازد .

اکونومی کلاس

کلاس پروازی اکونومی صندلی‌های عادی و راحتی دارد که در همه نوع هواپیماهای این شرکت قرار گرفته‌اند. مانیتور صوتی و تصویری، غذا و نوشیدنی رایگان از دیگر امکانات این کلاس پروازی است.

پرمیوم اکونومی

کلاس پروازی پرمیوم اکونومی امکاناتی مانند کلاس اکونومی دارد، با این تفاوت که از صندلی‌های بزرگ‌تر و راحت‌تری نسبت به آن تشکیل شده است. این کلاس پروازی از سال ۲۰۱۴ در این شرکت هواپیمایی شکل گرفته است.

کلاس پروازی تجاری (بیزینس کلاس)

بیزینس کلاس یا همان کلاس پروازی تجاری دارای خدمات بهتری نسبت به اکونومی میباشد .صندلی‌های این کلاس پروازی برای خواب و استراحت به دو متر افزایش طول پیدا می کنند و امکاناتی همچون سیستم صوتی و تصویری و شارژ لپ ‌تاپ دارند. صندلی‌های اولیه کابین بیزینس کلاس لوفت ‌هانزا امکان تخت شدن تا ۱۸۰درجه را دارا است. همچنین، خریداران این نوع بلیط خدمات اختصاصی در فرودگاه دریافت خواهند کرد.

فرست کلاس

کابین‌های لوکس فرست کلاس در قسمت بالایی ایرباس ‌های A380 و بخش طولی ایرباس‌های دیگر قرار گرفته‌اند و همانند یک هتل 5 ستاره دارای امکاناتی چون صندلی تخت‌ شو دو متری، پورت‌های مخصوص شارژ لپتاپ و موبایل و غذای دلخواه هستند. در فرودگاه نیز خدمات مخصوصی برای مسافران این کلاس پروازی در نظر گرفته شده‌ است.

گردشگری گلچین
گردشگری گلچین

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای