روسیه

روسیه یکی از کشورهای ابر قدرت دنیاست و پهناورترین سرزمین جهان ویکی از برترین مقاصد گردشگری مورد علاقه‌ی علاقه‌مندان به سفر و جهان‌گردی است.

روسیه شامل 9 منطقه زمانی بوده و محدوده ی وسیعی از عوامل طبیعی را به هم متصل می کندبصورتی که در این کشور بزرگترین رود اروپا بنام رود ولگا به طول 3531 کیلومتر جریان دارد.این کشور دارای 17 اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده در سازمان یونسکو و مکانهای حیرت انگیز بیشماری برای بازدید گردشگران می باشد.این کشور قصر ها، مکان هایی همانند: کاخ پترگوف، کلیسای اسحاق ، کاخ کرملین، میدان سرخ

میدان سرخ مسکو

امروزه میدان سرخ، با کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل، بدون شک معروف‌ترین منطقه کل روسیه و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور است که در نزدیکی بلندترین دیوار کرملین قرار داشته و محوطه آن در اصل میدان تیری برای نیروهای ارتش و حفظ کرملین بوده که این ضلع کرملین بدون وجود موانع طبیعی، بسیار آسیب‌پذیر و قابل نفوذ بوده است که بعد از مدتی تبدیل به مکانی برای اکثر رویدادهای عمومی و اجتماعی شده است .

بصورتی که در قرن 20 میدان سرخ Red Square در کنار کرملین به عنوان نماد دولت جدید شناخته شد. از سال 1918، رژه‌های نظامی و تظاهرات کارگران نیز در دفعات مکرر در همین میدان اتفاق افتاده است ولی از دهه 1990 به بعد میدان سرخ مکانی برای برگزاری جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و کنسرت‌ها گردیده است.

کاخ پترگوف مسکو

کاخ پترگوف از جمله دیدنیهای سن پترزبورگ میباشد که یکی از زیباترین مجموعه های دنیا و یکی از قصرهای تابستانی تزارهای روس است که به دستور پتر کبیر در سال 1711 شروع به احداث قصر به سبک کاخ ورسای فرانسه گردید که ، در زمان ­های الیزابت اول، کاترین کبیر، پاول اول و الکساندر اول ادامه داشت و در سال 1819 تکمیل گردید

این مکان در نزدیکی خلیج فنلاند قرار داشت و به همین جهت امکانات مناسب برای ساخت فواره را دارا بودکه به مناسبت پیروزی ارتش روسیه بر کشور سوئد احداث شد که این موضوع کاملاً با میل و علاقه­ ی پتر کبیر که فواره ها را بسیار دوست می­ داشت، مطابقت داشت و این مجموعه به دلیل برخورداری از فواره­ های بی­ نظیر، در دنیا به پایتخت فواره ها شهرت دارد.

کلیسای اسحاق مسکو

کلیسای جامع اسحاق یکی از نمادهای سنتی سن ‌پترزبورگ محسوب می ‏شود که به سبک کلاسیک روسی در سال 1710 احداث شد و پس از چهار بار تجدید بنا ، ساختمان فعلی آن ، طی سال های 1818 تا سال 1858 توسط مانفران ( معمار فرانسوی ) طراحی و ساخته شده است بصورتی که گنبد طلایی رنگ آن از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است که دارای چشم ‌اندازی درخشان و زیباست. این کلیسا مکمل مجلس سنا و میدان سنت اسحاق است که از بهترین معماری برخوردار بوده و میزبان مراسم مذهبی در تعطیلات روز یکشنبه میباشد.

متروی مسکو

بدون اغراق مترو مسکو یکی از باشکوه ترین و زیباترین متروهای ساخته شده در جهان به دست بشر می باشد که ایستگاه های آن به کاخ های زیر زمینی مسکو یا قصرهای مردمی نیز معروف می باشند که این مترو از ترکیب چندین هنر از جمله نقاشی و مجسمه سازی و هنرهای تزئینی دیگر و استفاده از سنگ های قیمتی و زیبا و مستحکم تشکیل شده است .

میدان مانژ مسکو

میدان مانژ مسکو که بنام میدان اسب ‌سواری Manege Square مشهور است. مجسمه‌ ی سنت جورج St.George (شخصیت محبوب داستان ‌های عامیانه با لقب قاتل اژدها) که نماد پایتخت روسیه است به عنوان نماد اصلی این میدان محسوب می ‏شود.که این میدان بر خلاف تصور قالبی که از میدان در ذهن داریم، مثلثی شکل است که در هر سمت آن مکان‌های مهمی مانند موزه تاریخی مسکو، دانشگاه مسکو و باغ الکساندر قرار گرفته‌اند که نام این میدان از ساختمان مانژ گرفته شده است. که با باغچه‌های پر از گل، فواره‌ها و مجسمه‌هایی از شخصیت‌های داستانی مردم روسیه تزئین شده است.

جاذبه‌های دیدنی بارسلونا
مرکز ایالت کاتالونیای اسپانیا شهر بارسلون پر جمعیت‌ترین شهر اسپانیا می‌باشد که در ساحل شمال شرقی مدیترانه‌ای اسپانیا قرار دارد. در 2000 سال قبل شهر بارسلون به عنوان شهری رومی بارسینو نام داشت.
جستجوی گلچین گشت
تورهای تخصصی معماری و شهرسازی مالزی اجراشده توسط گلچین
تورهای متخصصین ، بازدیدهای تخصصی ، فنی مهندس و عمران با اخذ مدرک بین المللی
جستجوی گلچین گشت
نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه و جذابیت های سفر به آن
توریست هایی که به شهر نیس سفر کرده اند نیس را به شهری زیبا در کنار رودخانه فرنچ ریوریا با آب و هوای مدیترانه ای و شهری که بر تاریخ تکیه داده است توصیف کرده اند که هر بیننده ای را شیفته خود می سازد . نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه میباشد که نوع آب و هوا ، ساحل باریک و سنگی شهر نیس آنجا را به بزرگترین مرکز گردشگری در فرانسه تبدیل نموده است ساحل دیدنی نیس و ورزش های آبی تعداد زیادی گردشگر را به این شهر میکشاند.
جستجوی گلچین گشت

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای