شهر مارسی موزه پویا و محرکی در دل دریای مدیترانه

بندر و یا شهر مارسی ، بندر بین المللی و پرهیاهوی فرانسه و

پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2013 میباشد که در ۱۷۰ کیلومتری پاریس قرار دارد . شهرمارسی شهری است که همه چیز را باهم دارد شهر هنر و ادبیات ، افتاب و دریا و طبیعت گردی ، شهر قایق و لنج و ...

قلعه شاتو ایف

این قلعه یکی از قلعه های دیدنی همراه با جاذبه های خاص خود میباشد که ساختار مربعی شکل دارد و در ابتدا برای حفاظت شهر توسط فرانسیوس اول برای جلوگیری از حملات سایر فرمانروایان ایجاد گردید که به مرور زمان کارکرد امنیتی خود را از دست داد و تبدیل به یک زندان تاریخی شد که نامش در اثار هنری زیادی میباشد علاوه بر آن برای رفتن به این قلعه میتوانید از بار انداز های فراترنیته و ریونو در بندر قدیم سوار کشتی های تفریحی فریول ایف اکسپرس شوید و به جزیره ایف بروید.

کلیسای نوتردام دولاگارد معروف به مادرخوب مارسی

این کلیسای جامع که با معماری بی نظیرش در بالاترین نقطه شهر جا خوش کرده است یک کلیسای کاتولیک هست که در وهله اول کلیسای شهر مارسی را با کلیسای معروف پاریس اشتباه گرفته میشود که محلیان معتقد اند که که شهر مارسی را از بلایا حفظ کرده است بابت همین مورد کلیسا را به اسم مادر خوب میشناسند.

منطقه آرجنتان و رودخانه اورن یا

منطقه آرجنتان یکی از مناطق قدیمی و گذشته ای پر از حوادث و جنگ ها همواره ساخت و ظاهر پویای خود را حفظ کرده است.

بندر ویوکس

یکی از بنادر جذاب مارسی بندر ویوکس میباشد که در حاشیه بندر قایق های کوچک و سفید رنگ بیشماری در کنار هم لنگر انداخته اند که علاقه مندان به قایق سواری و گشت وگذار در اطراف بندر مارسی میتوانند اوقات خوشی را داشته باشند .

قصر لوشان

یکی دیگر از جذابیت های مارسی قصر لوشان میباشد که این قصر برای بزرگداشت احداث کانال اب ، زمانی که برای مقابله با مشکل کم آبی مردم اولین سازه آبی احداث شد، ساخته شد. که امروزه به عنوان یک قطب گردشگری محسوب میگردد .

دهکده باستانی

از دیگر جذابیت های گردشگری شهر مارسی در واقع دهکده باستانی میباشد که نمونه بسیارعالی سکونتگاه انسان های اولیه می باشد. از جمله اصلی ترین نشانه های رومیان یعنی آمفی تئاتر رومی می باشد که برای اجرای تئاتر در تابستان استفاده می شود و یا معبد چوبی، حمام های آب گرم، برج های دفاعی در واقع در این دهکده به خوبی حضور رومیان و معماری قرون گذشته را مشاهده می کنید .

صومعه سنت ویکتور

در صورت قصد سفر به فرانسه صومعه سنت ویکتور را حتما داخل لیست بازدید هایتان قرار دهید . این صومعه بصورت قلعه با دیوار های بلند که برای جلوگیری از حملات دشمنان ساخته شده است که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه -مارسی محسوب میگردد.

pict024452100001068681300001
pic400176210001
پاریس شهری دوست داشتنی و شلوغ
در سفر به پاریس طعم بی همتای پنیر ، شکلات و غذاهای دریایی فرانسوی را تجربه خواهید کرد. وقتی بر فراز برج ایفل می ایستید حسی همراه با ترس و هیجان تمام وجودتان را فرا خواهد گرفت . زمانی که به پاریس میرسید زیبایی هایش شما را جذب خواهد کرد. سری به موزه ها میزنید. سوار متروی شگفت انگیزش می شوید. به فروشگاه های زیبایش سر میزنید. بهترین زمان برای سفر به پاریس فصل بهار میباشد. تابستان پاریس غیر تحمل میباشد. فصل زمستان هم برای گردش مناسب نمیباشد. اهالی پاریس هم مانند ما ایرانی ها اهل سفرند.اگر بر حسب اتفاق در هفته سه شنبه ای تعطیل باشد تاریخ مجدد شروع به کار مغازه ها را پشت ویترین مغازه ها خواهید دید.
جستجوی گلچین گشت
نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه و جذابیت های سفر به آن
توریست هایی که به شهر نیس سفر کرده اند نیس را به شهری زیبا در کنار رودخانه فرنچ ریوریا با آب و هوای مدیترانه ای و شهری که بر تاریخ تکیه داده است توصیف کرده اند که هر بیننده ای را شیفته خود می سازد . نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه میباشد که نوع آب و هوا ، ساحل باریک و سنگی شهر نیس آنجا را به بزرگترین مرکز گردشگری در فرانسه تبدیل نموده است ساحل دیدنی نیس و ورزش های آبی تعداد زیادی گردشگر را به این شهر میکشاند.
جستجوی گلچین گشت

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای