جاذبه ها و دیدنی های لندن پایتخت انگلیس

لندن، در واقع پایتخت و یکی از شهرهای بسیار زیبای انگلیس است که توسط رومی ها پایه ریزی شد و این شهر برای قرن های متوالی بزرگ ترین شهر اروپای غربی بوده زیرا که بزرگ ترین ساختمان ها ،معروف ترین موزه ها ،پربازدید ترین گالری ها وبهترین تجربه ها و تلفیقی از یک شهر جهان سومی و یک شهر کاملا پیشرفته مدرن میباشد.در ادامه این مقاله به توصیف جاذبه های گردشگری لندن وهرانچه که باید بدانید را دراختیار شما قرار میدهیم:

پل تاور بریج لندن

پل تاور بریج لندن، زیباترین ویکی از شناخته شده ترین پل ها در جهان است که روی رودخانه تایمز ساخته شده است . نام این پل بر گرفته از نزدیکی آن به برج لندن است و یک پل قابل برداشت، خودکار و معلق است، به طوری که قابلیت آن را دارد که باز شود تا کشتی‌های بزرگتر بتوانند از آن عبور کنند.در ابتدای تاسیس این پل که مورد توجه ساکنین قرارنگرفت ولی باگذشت زمان به سرعت تبدیل به یکی از محبوب ترین نقاط دیدنی لندن شد.

برج لندن

برج لندن که یکی از شاهکارهای معماری تاریخی لندن است در قسمت شمالی رودخانه تایمز واقع شده است که در پایان قرن یازدهم توسط ویلیام فاتح ساخته شد. در این قلعه کلکسیون معروفی از جواهرات ، از جمله تاج دولت شاهنشاهی، قرار گرفته است.

چرخ وفلک چشم لندن

چشم لندن یکی از پربازدید و محبوب ترین جاذبه های گردشگری لندن میباشد که یکی از غول پیکر ترین چرخ و فلک ها در اروپا میباشد که در مرکز لندن قرارگرفته است. این چرخ فلک شامل 32 کابین محکم و امن تخم مرغی شکل است که درهردور چرخش ، منظره ای عالی و 360 درجه از لندن را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.

سیرک پیکادیلی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری لندن میتوان به سیرک پیکادیلی که یکی از شلوغ ترین میدان های لندن است اشاره کرد که معروفیت اصلی این میدان شلوغ و پر جنب و جوش ، علاوه بر شلوغی بیش از حدش بیشتر به خاطر بیلبورد های تبلیغاتی و مجسمه اروس موجود در آن است.

کلیسای جامع سنت پل و پل ملنیوم

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری لندن ،کلیسای جامع و با شکوه سنت پل است که توسط کریستوفر رن ساخته و تبدیل به دومین کلیسای بزرگ جهان شده که گنبد بزرگ این کلیسا که یکی از نمادهای شهر لندن است و راهرویی معروف به تالار زمزمه که در گرداگرد درونی گنبد آن کشیده شده است از جذاب ترین بخش های این کلیسا هستند.

پل فلزی ملنیوم یا به زبان محلی های لندن پل جنبان که بر فراز رودخانه تیمز بعد از پل تاور ساخته شده که راه ارتباطی مستقیم شهر وساحل است که این پل عابر پیاده، کلیسای جامع سنت پل را به گالری مدرن تیت در حاشیه جنوبی لندن متصل می کند.

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام، یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی لندن بوده و معروف ترین کاخ سلطنتی فعال در لندن است. این قصر هنوز به عنوان محل اقامت رسمی ملکه استفاده می شود که زمانی که ملکه در کاخ حضور داشته باشد پرچم سلطنتی و در صورت عدم حضور ملکه پرچم انگلستان بر فراز ساختمان به احتزاز در می اید. علاوه بر آن ،مقابل در اصلی در میدان وسیع جلو کاخ مجسمه ای طلایی از ملکه ویکتوریا دیده میشود.که به دلیل حجم زیاد توریستها در اطراف کاخ عکسبرداری از نظر امنیتی هیچ مشکلی ندارد و شما به راحتی میتوانید تا کنار میله های کاخ رفته و لذت ببرید.

میدان ترافالگار

بزرگترین و اصلی ترین و مشهورترین میدان در لندن ، همنام نبرد ترافالگار _که در آن ناوگان انگلیس فرانسوی ها را شکست دادند_ نام گرفته است . ستون مرکز این میدان، به افتخار دریاسالار نلسون که در این جنگ دلاوری های زیادی از خود نشان دادند بنا شده است که از دلایل معروفیت این بنا میتوان به ساختمان های اصلی ومهم همچون نگارخانه ملی لندن، کلیسای سنت مارتین-این-د-فیلدز و ستون نلسون که اطراف میدان قرارگرفته اند و از دیگر عوامل معروفیت میدان ترافالگار وجود حوضچه و فواره هاییِ که میان آن قرار گرفته و مکان مناسبی رو برای استراحت و آرامش بازدیدکنندگان به وجود آورده، اشاره کرد.

پارک هاید

هاید پارک که یکی از معروف ترین و بزرگ ترین پارک سلطنتی و پارک ها در جهان،که یک منطقه سبز بزرگ در مرکز لندن که ریه های اصلی شهر لندن بشمار میرودکه سفر به لندن بدون دیدن آن هیچ گونه صفائی ندارد.این پارک که برای اولین بار در سال 1627 برای استفاده عموم باز شد و دارای مقدار زیادی فضای باز، یک دریاچه بزرگ، محل سوارکاری و تعداد زیادی بناهای تاریخی است که از عمده دلایل معروفیت این مکان بخاطر گردهمایی های اجتماعی درون آن وخانه پرنسس دایانا که پشت پارک قراردارد و میکروفن ازاد بودن و... اشاره کرد.

صومعه وست مینستر

کلیسای وست مینستر با زیبایی فوق العاده اش در واقع یک کلیسای تاریخی با سبک معماری خاص میباشد که ساخت و ساز این کلیسا در سال 1050 آغاز شده و حدود 8 قرن به طول انجامید. این صومعه مکان دفن پادشاهان ، دانشمندان، و هنرمندان معروف زیادی است و نام این صومعه برگرفته شده از کلیسایی است که در زمان گذشته مکانی برای نشست های دولت انگلستان به مدت تقریبا هزار سال بوده ، می باشد و جزو میراث جهانی یونسکو نیز می باشد که پارلمان بریتانیا در آن قسمت واقع شده است و همچنان از این مکان برای مراسم هایی نظیر تاج گذاری، ازدواج، تدفین شاهان و شاهزادگان بریتانیایی استفاده میگردد.

مادام توساود

موزهٔ مادام توساود در واقع یکی دیگر از جاذبه اهی گردشگری لندن بشمار میرود که موزه مشهوری است که در شهر لندن، انگلستان قرار دارد و از زمان بازگشایی در سال 1835، تندیس های مومی زیادیی از افراد مشهور و تاریخ‌ساز،چهره های سرشناس دنیای هالیوود و موسیقی و... ساخته و نگهداری می‌شود. این موزه در حال حاضر یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر لندن است که برای بازدید از این موزه زیبا وهیجان انگیز باید مدت ها پشت در برای داخل شدن صف ببندید.

مرکز خرید هارودز و باغ کاونت

جدا از تمام جذابیت های لندن حال خالی از لطف نیست که از یکی مراکز خرید معروف در لندن یعنی مرکز خرید هارودز که معروف ترین فروشگاه طبقاتی لندن، یک بهشت خرید لوکس است صحبت کرد . فضای داخلی زیبا و محصولات بسیار متنوع این فروشگاه، حتی افراد بیزار از خرید را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و همه را وادار به خرید های رنگارنگ میکند.

علاوه بر این مرکز خرید میتوان به یک میدان قدیمی به نام باغ کاونت که در سابق مکان بزرگ ترین فروشگاه میوه و سبزیجات انگلیس بود، ولی در حال حاضر تبدیل به یک مکان خیلی محبوب برای خرید، غذاخوری و تفریح شده است ، نیز اشاره مختصری کرد.

موزه بریتانیا

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که بازدید از موزه‌های مختلف را همیشه در برنامه‌های خود قرار می‌دهند و از تماشای این اماکن دیدنی لذت می‌برندبهتر است حتما به بزرگترین و برترین موزه در انگلستان از سوی بازدیدکنندگان که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی همچون گالری پارتنون و کلکسیون قابل توجه اثار مصر را از بسیاری از فرهنگ‌ها، قوم‌ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود گنجانده است ، سر بزنید . البته خالی از لطف نیست که از لیست بازدید از موزه ها حتما موزه ویکتوریا و آلبرت (Victoria and Albert Museum) که دومین موزه برتر انگلستان، هفتمین موزه برتر اروپا و دوازدهمین موزه برتر دنیا است وگالری ملی(The National Gallery)، موزه تاریخ طبیعی انگلستان (Natural History Museum) و اتاق‌های جنگ چرچیل (Churchill War Rooms) که به ترتیب سومین، چهارمین و پنجمین موزه در انگلستان هستند، نیز بازدید نمایید.

باغ های کنزینگتون

از دیگر جاذبه های گردشگری لندن میتوان به یک پارک خصوصی( در گذشته ) به نام پارک کنزینگتون که در مرکز لندن و کنار کاخ کنزینگتون و یک مجسمه برنزی از پیتر پن قرار دارد، اشاره کرد که برای پیاده روی و دویدن بسیار مشهور است. این باغ در قیاس با پارک هاید که در مجاورت آن قرار دارد آرامش بخش تر میباشدکه به منظور بزرگداشت یاد و خاطره شاهزاده آلبرت اول ، همسر ملکه ویکتوریا ، ساخته شد و در لیست باغ‌ها و پارک‌های تاریخی درجه 1 جهان به ثبت رسیده است و در سال 1841 برای استفاده عموم افتتاح شد.

pic153346210001

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای