نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه و جذابیت های سفر به آن

توریست هایی که به شهر نیس سفر کرده اند نیس را به شهری زیبا در کنار رودخانه فرنچ ریوریا با آب و هوای مدیترانه ای و شهری که بر تاریخ تکیه داده است توصیف کرده اند که هر بیننده ای را شیفته خود می سازد .

نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه میباشد که نوع آب و هوا ، ساحل باریک و سنگی شهر نیس آنجا را به بزرگترین مرکز گردشگری در فرانسه تبدیل نموده است

ساحل دیدنی نیس و ورزش های آبی تعداد زیادی گردشگر را به این شهر میکشاند.

نیس قدیم و نیس جدید

در شهر نیس علاوه بر ساحل سنگی آن موزه ها و گالری های زیادی وجود دارد که برای عموم آزاد می باشد .

در شهر نیس کمی قدم بزنید متوجه بارها و رستوران های بسیار خوبی می شوید .

نیس قدیم

قدم زردن در کوچه های قدیمی و باریک شهر نیس لذت بسیاری دارد

شهر قدیم نیس از ساختمان های بسیار قدیمی و کهنسال تشکیل شده است که خیابان های باریک و قدیمی و بلند آن رنگی که در ساختمان ها به کار رفته است نمایی زیبا و چشم نوازی به شهر نیس افزوده است

مرکز شهر نیس خیلی مدرن و پیشرفته می باشد برای حفظ محیط زیست همچنان معابر غیر ماشین وجود دارد.

قلعه تپه نیس

قلعه تپه نیس جزء مناطق پر بازدید این شهر بشمار میرود که هرکس به نیس سقر میکند حتما از این تپه دیدن میکند

عده ای از شهروندان نیس اعتقاد دارند این تپه قبل از بوجود امدن شهر نیس بوجود آمده است مناظری که از بالای این تپه دیده میشود بسیار دیدنی می باشد . این قلعه بالای یک تپه وجود دارد که ارتفاع آن حدود نودو دو متر است.برای دسترسی به این تپه حتما باید از آسانسور استفاده کرد این آسانسور ساخته شده تا مردمی که علاقه دارند از انجا دیدن کنند بتواند زیبایی های آن را ببینند .در بالای تپه پارکی وجود دارد که شبیه یک میز می باشد این پارک که جذابیت بساری برای کودکان و بزرگسالان دارد در مرکز شهر قدیمی نیس واقع شده است این پارک پوشیده شده است از درختان کاج ،انجیر و غیره که زیبایی آن را چندبرابر نموده است.

سالن تئاتر ملی نیس

سالن تئاتر در سال 1989 میلادی تاسیس شده است و به عنوان مرکز هنری نیس شناخته میشود و محبوب مردم فرانسه و گردشگران می باشد.

در فرانسه تئاتر بعنوان سرمایه هنری و نمایشگاهی از فرهنگ هنر بشمار میرود

طراحی و معماری داخلی ساختمان تئاتر خیلی زیباست و شبیه به موزه هنرهای معاصر طراحی هشت ضلعی ساختمان موزه الهام گرفته شده است طراحی و معماری ساختمان این تئاتر نیز بسیار قابل توجه و زیباست و بزرگترین سالن تئاتر شهر نیس می باشد یکی از سالن ها ظرفیت 900 نفر و به سبک ایتالیاییچیده شده است و سالن دیگر 300 نفر ظرفیت دارد. در این سالن نمایشنامه های بسیار عالی و قوی روی صحنه میرود.

گردشگاه انگلیسی نیس

در شهر نیس گردشگاهی به نام پرومناد وجود دارد که خیابانی موازات ساحل برای پیاده روی و دوچرخه سواری در نظر گرفته شده است

پرومناد یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر نیس می باشد

این خیابان با نخل های بزرگ و زیبا آراسته شده که یک سمت آن دریا و سمت دیگرش شهر پیدا میشود که نمایی بسیار زیبا از دریا برای پیاده روی و لذت بردن از آفتاب و دریا می باشد پیش رویتان قرار میدهد.

pict642352100001248681300001
pic184846210001

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای