بانکوک ، پایتخت محبوب و هیجان انگیز تایلند

بانکوک پایتخت محبوب و هیجان انگیز تایلند، شهری بسیار بزرگ و شلوغ که به علت قرار گیری در مدار 14 و نزدیک خط استوا دارای آب و هوای گرم است و جاذبه‌های دیدنی و رنگارنگ بسیاری دارد که در این مقاله به معرفی آن به شما دوستان میپردازیم .

کاخ سوآن پاکاد

در اولین سفر خود به تایلند حتما باید از کاخ سوآن پاکاد که قبلا به عنوان اقامتگاه اعضای خاندان سلطنتی با طراحی خاص و بسیار زیبا استفاده میشد دیدن فرمایید . امروزه این خانه های سنتی تایلندی حاوی مجموعه وسایل قدیمی و بسیار عتقیه ای است که در کمتر محلی نظیر آن ها را مشاهده می کنید از جمله آلات موسیقی قدیمی، انواع سلاح های باستانی و ظروف شیشه ای که همگی شما را با زندگی خاندان سلطنتی آشنا می کنند.

خانه جیم تامپسون

اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که دنبال ساختارهای کلاسیک و لذت بردن از شکوه معماری ها و وسایل سلطنتی هستید خانه تشکیل شده از 6ساختمان و ساخته شده از چوب ساج به شیوه تایلندی که امروزه در معرض بازدید عموم قرار گرفته است به نام خانه جیم تامپسون بهترین گزینه است که این موزه دارای اتاق های فراوانی است که همگی با کلکسیون های هنری مختلف از کشورهای تایلند، کمبوجیه، چین و برمه تزیین شده اند و اهمیت این خانه ، تلفیق سنت تایلندی و زندگی آمریکایی است.علاوه بر آن، استقامت این مجموعه در برابر خطرات طبیعی همچون باران های سیل آسا نیز از دیگر دلایل توجه بیش از حد به این خانه است .

معبد وات آرون

معبد وات آرون یا معبد سپیده دم یکی از معابد بودایی واقع در کرانه رود چاذو فرایا می باشد که در این معبد آثار تاریخی و شگفتی های زیادی را می توانید مشاهده کنید از این رو ، این معبد به عنوان یکی از زیباترین و معروف ترین معابد در بانکوک شناخته شده است که علاوه بر طراحی زیبا و معماری ساخت منحصر به فرد ، دارای مناظر زیبا و دورنمای بسیار قشنگ می باشد که جلوه خاص و منحصر بفردی به آن منطه بخشیده است که جدا از جایگاه توریستی این معبد ، یک جایگاه مهم برای عبادت بوداییان نیز محسوب می شود و به دلیل مذهبی بودن این معبد، حتما باید لباس مناسب که بلند نیز باخودتان به همراه ببرید و درآنجا بپوشید، در غیراینصورت می‌توانید از لباس هایی که در کنار این معبد کرایه داده می شوند، استفاده کنید.

در کل این معبد به عنوان یکی از سرمایه ها و میراث شهر بانکوک شناخته شده است که ارزش بسیار بالایی دارد .

کاخ پادشاهی و معبد بودای زمردین

یکی دیگر از مکان هایی که هر گردشگری در تایلند از آن بازدید می نمایند ،کاخ پادشاهی واقع در گراند پالاس و معبد بودای زمردین Emerald که مشهورترین نشان اختصاصی شهر بانکوک می باشد . این کاخ بسیار زیبا متشکل از چند ساختمان است که در ابتدا بصورت چوبی ساخته شده و محل اقامت پادشاهان بوده که بعد ها با گذر زمان به تغییر و نوسازی آن پرداختند . علاوه بر آن ، بودای زمردین مقدس ترین مجسمه بودا در کشور تایلند است که از پشم سبز ساخته و بالباسی توسط پادشاه تایلند طی مراسم ویژه ای تعویض می شوند.

شهر سوخته آیوثا یا پایتخت قدیمی تایلند

شهر قدیمی و تاریخی آیوثایا پایتخت سابق تایلند، قبل از بانکوک یکی از تاریخی ترین بناهای این کشور است که در زمان خود از بزرگترین شهرهای دنیا و مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی بوده است. در واقع دومین پایتخت سیام پس از سوخوتای به شمار می رفت.

این شهر زمانی بیشتر از ۴۰۰ معبد رو در خودش جای داده بود، ولی بعد از حمله ارتش برمه به آن و فتح و تخریب نمودن این بنا .امروزه فقط مجموعه ای از معابد و ردیف هایی از بوداهای نیمه ویران و قدیمی به جا مانده است.

شهربازی دریم ورلد Dream World

اگر شماهم عاشق هیجان هستید و میخواهید درکنار بازدید از مکان های دیدنی بانکوک هیجان و شادی هم داشته باشید پیشنهاد میکنیم حتما به شهربازی دریم ورلد که یکی از بزرگ ترین شهربازی های بانکوک و تایلند به شمار می رود و در خارج از شهر قرار گرفته و مکانی منحصر به فرد برای گذراندن اوقاتی شاد میباشد ، سر بزنید .این شهربازی در واقع شامل چند بخش میباشد : دریم ورلد پلازا، باغ رویایی، سرزمین خیالی و سرزمین ماجرا . در بخش ورودی دریم ورلد پلازا قرار داشته که با الهام از دیسنی لند امریکا ساخته شده و پر از فروشگاهها و ساختمان هایی با اشکال متنوع است.باغ رویایی پوشیده از مناطق طبیعی بوده و دریاچه بزرگی در آن قرار دارد که مناسب برای عکاسی است . سرزمین خیالی که دارای طرح هایی از قصه های پریان ، مثل قصر زیبای خفته بوده و در بخش سرزمین ماجرا نیز که شبیه دنیای آینده و فضا طراحی شده است.

بازار شناور روی آب

از دیگر جاذبه های گردشگری بانکوک میتوان به بازار شناور اشاره کرد ، این بازار مکانی است که در آن زنان محلی تایلندی محصولات‌، اغلب میوه‌ها ،سبزیجات و غذاهای پخته شده تایلندی روی قایق فروخته می‌شوند. مشهور‌ترین بازار شناور، بازار domnoen saduak است که در راچا بوری‌، نزدیک به بانکوک واقع است که دیدن و گشت و گذار در این مکان خالی از لطف نیست .

شهر توریستی چیانگ مای

چیانگ مای شمالی ترین شهر توریستی زیبا و محبوب در بین گردشگران است و جز مکانهای دیدنی تایلند که توسط کوه های شمال تایلند احاطه شده است. چیانگ مای یک شهر بزرگ و مهم تاریخی است که دیدنی های زیادی برای به تماشا گذاشتن دارد و اغلب به عنوان یک اقامتگاه برای بازدید از مناطق اطراف آن استفاده می شود و در آن می توانید شاهد معماری مدرن و سنتی تایلند باشید.

pict431552100001629681300001
pic519686210001

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای