کشورهای اروپایی بدون ویزا

بر خلاف تصور عمومی برای سفر به سراسر دنیا همیشه به ویزای شینگن نیاز نخواهید داشت و کشورهایی هستند که ویزای خودشان را دارند و سختگیری کمتری نسبت به خاذ ویزای شینگن دارند. ولی در حوژه اروپا بسیاری از کشورهای اروپایی هستند که با پاسپورت ایرانی میتوان بدون ویزا به آنها سفر کرد که در ادامه به معرفی این کشور ها میپردازیم .

۱. ترکیه ( Turkey )

به این کشور زیبای همسایه که هم بصورت زمینی و هم با پرواز سفر کرد ، به ایرانی ها اجازه سفر بدون ویزا به مدت ۹۰ روز را میدهد.

کشور ترکیه برای یک گردشگر چیزی کم ندارد:از جمله غذاهای خوشمزه حلال، طبیعت زیبا از سواحل شنی دریای سیاه تا سواحل ماسه ای دریای مدیترانه، آثار تاریخی، شهرهای دوست داشتنی و استانبول فوق العاده زیبا و در آخر گستره وسیعی از اقامت گاه های بسیار ارزان تا هتل های سوپرلوکس.

ترکیه در تقسیم بندی های سیاسی جزو اروپا میباشد ولی از نظر جغرافیایی در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته.

۲. ارمنستان ( Armenia )

کشور ارمنستان در مرزهای شمالی ایران برای سالیان طولانی به راحتی در بدو ورود ویزای ۱۰ دلاری صادر مینمود که به تازگی آن را حذف کرده و دارندگان پاسپورت ایرانی می تونند به مدت ۹۰ روز بدون ویزا به ارمنستان سفر کنند.

مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می کنند ولی دانستن کمی زبان روسی میتواند در سفر به ارمنستان خیلی راهگشا باشد، خصوصا که زبان انگلیسی انجا خیلی کابرد ندارد. این کشور زیبا علاوه بر پایتخت زیبایش یعنی ایروان، طبیعت بسیار زیباش ، دریاچه سوان و همچنین منطقه دلیجان محدود نمیشود .

ارمنستان در تقسیم بندی های سیاسی جزو اروپا میباشد ولی از نظر جغرافیایی بخشی از آسیا محسوب میشود.

۳. گرجستان ( Georgia )

این کشور اروپایی خیلی شبیه به آسیا ، بصورت مداوم قوانینش را در مورد اجازه ورود بدون روادید به ایرانی ها عوض مینماید ولی در حال حاضر با پاسپورت ایرانی میتوان ۴۵ روز بدون ویزا به گرجستان سفر کرد.

شهر تفلیس پایتخت این کشور پهناور . شهر ساحلی باتومی ( Batumi ) در سواحل دریای سیاه که زمانی تفرجگاه اصلی مردم شوروی بود، تاکستان های شرق کشور و طبیعت زیبای منطقه کازبگی ( Kazbegi ) در شمال و غذاهای لذیذ گرجی همگی نوید یک سفر متفاوت به گرجستان را به شما میدهد.

در گرجستان هم مثل ارمنستان دانستن کمی زبان روسی خیلی کاربردی تر از دانش انگلیسی است.

گرجستان نیز در تقسیم بندی های سیاسی جزو اروپا میباشد ولی از نظر جغرافیایی در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است .

4. صربستان (serbia)

صربستان با نام رسمی جمهوری صربستان شناخته می‌شود که باقیمانده کشور بزرگ و قدرتمند یوگسلاوی میباشد .

که از تاریخ ۱۱ شهریور ۹۶ ویزا را لغو کرده است و میتوان بدون ویزا به مدت حداکثر ۳۰ روز در یک بازه زمانی یک ساله به صربستان سفر نمایید و در صورتیکه قصد اقامت بیشتر از ۳۰ روز را داشته باشید باید به سفارت صربستان در تهران شهرک قدس، خیابان فلامک شمالی کوچه چهارم پلاک ۳ مراجعه نمایید .

۵. قبرس شمالی ( Northern Cyprus )

قبرس شمالی، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه محسوب می‌شود که بخش شمالی آن به شکل گیتار می باشد. ساکنین قبرس شمالی به زبان ترکی قبرسی که یکی از لهجه‌های زبان ترکی استانبولی است صحبت می‌کنند. البته بیشتر مردم به زبان انگلیسی آشنا هستند و مشکلی در برقراری ارتباط وجود نخواهد داشت .

این سرزمین شمالی در آب های مدیترانه که توسط ترکیه استقلالش به رسمیت شناخته میشود ، برای اخذ ویزا شرایطی مشابه ترکیه دارد بصورتی که میتوان بدون ویزا به مدت ۹۰ روز به قبرس شمالی سفر نمود . پول رایج این کشور لیره ترکیه میباشد.

۶. آندورا ( Andorra )

آندورا یا سرزمین‌ دره‌ها، با در اختیار داشتن چشم‌انداز‌ها و مناظر چشم‌نوازی از رشته‌کوه های پیرنه (Pyrenees)، رودخانه‌های زیبا، مراکز خرید گوناگون، امکانات درمانی با چشمه‌های آب گرم، غذاهای لذیذ، مجموعه‌ی عظیمی از جاذبه های گردشگری و فعالیت‌های تفریحی بی شماری ، به مقصد بی‌نظیری برای سفرهای تفریحی و تجاری تبدیل شده‌است.

کشور کوچک و کوهستانی آندورا بین فرانسه و اسپانیا قرار گرفته و نه تنها ایرانی ها بلکه شهروندان هیچ کشوری برای ورود به آندورا نیاز به ویزا ندارند.

البته از انجایی که دسترسی به این کشور فقط زمینی و از طریق فرانسه و اسپانیا میسر میباشد، قاعدتا بدون ویزای شینگن نمیتوانید به این کشور بدون ویزا سفر نمایید .

pict503292100001082981300001
pic162203310001

Copyright © 2014 golchingasht.com All rights reserved

طراحی سایت آژانس مسافرتی و بهینه سازی توسط بیسیس فلای